ÖN TASARIM DANIŞMANLIĞI

Tekne projeniz henüz ön tasarım aşamasındayken bordaya yerleştireceğiniz usturmaçanın boyutlarını nasıl belirleyeceğinize emin değil misiniz? Tekneniz üzerinde usturmaçadan kaynaklı estetik kaygılarınız mı var? Ön tasarım aşamasında düşündüğünüz usturmaçanın tekneniz için yeterli koruma sağlayacağından emin değil misiniz?

O halde bir an önce ekibimize danışın. Teknik ekibimiz bütün kaygılarınızı esnek bir şekilde çözmek için emrinizdeler. Müşterimiz olmasanızda ön tasarım danışmanlık hizmetimizden tamamen ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Teknik Hizmetler

Teknenizin usturmaçası Pianc Guideline‘na uygun olarak tasarlanmaktadır.

Teknenizin ihtiyaç duyduğu usturmaça özelliklerini kinetik enerji yaklaşımıyla hesaplamaktayız. Usturmaçanın sönümlemesi gereken kinetik enerjinin hesaplanması aşağıdaki parametrelere dayanmaktadır:

-Tekne özellikleri / özellikleri (Uzunluk, Genişlik, Draft, Deplasman, kabuk geometrisi)
-Kullanım koşulları (Kılavuzluk, Devriye, Mürettebat Transferi)
-Kesit / Şekil (Silindirik, D-Şekli, Güvertede Dönüş, Kare, Dikdörtgen)
-Yanaşma hızı.

Teknenize uygun montaj yöntemine(yapıştırma, kayış, civata) karar verirken yardımcı olabiliriz.

Projenize özel olarak tasarlanan usturmaçalar önce teknik ekibimiz tarafından teknenin karşılaşacağı senaryoya uygun olarak modellenip sonlu elemanlar yöntemiyle yeterliliği hesaplanır. Standart dışı ve daha önce test edilmemiş estetik duygunuza hitap eden usturmaça geometrilerin, müşteriye özel tasarımların güvenlik hesaplaması yapılır.

Bilgisayar ortamında modellenen usturmaçaların üretimden itibaren “ASTM F2192 – 05(2017) Standard Test Method for Determining and Reporting the Berthing Energy and Reaction of Marine Fenders” kurallarına uygun olarak testleri yapılmaktadır.

Usturmaçalarımızın ana malzemeleri

Usturmaçalarımız tasarlanır iken kullanılacak hammaddeler tarafımızdan çizilir ve temsili proje resimleri üzerinden sizlere takdim edilir. Hammaddeler hakkında ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşabilir veya ürünlerimiz sayfasına göz atabilirsiniz.

LİMAN PROJESİ TEKNİK DANIŞMANLIĞI

Liman projenizde güvenlikli yanaşma manevraları için hangi usturmaçayı hangi boyutlarda nasıl yerleştireceğiniz hakkında teknik danışmanlık almaya veya şartname maddelerini belirlemeye mi ihtiyacınız var?

Konusunda uzman teknik ekibimiz şartnamenizi oluşturmaya yardımcı olmaktan memnuniyet duyar.